مزایای لوله های پلی اتیلن
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مزایای لوله های پلی اتیلن

پلی اتیلن قوی، فوق العاده سخت و بسیار بادوام است. اگر به دنبال سرویس طولانی، نصب بدون دردسر، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر مواد شیمیایی یا هزاران ویژگی دیگر باشید، لوله پلی اتیلن با چگالی بالا تمام نیازهای شما را برآورده می کند.

۱ – انعطاف پذیری

پلی اتیلن برخلاف انواع دیگر لوله های پلاستیکی انعطاف پذیری خود را حفظ کرده و به خوبی با اثرات برخورد می کند، حتی در صورت سرد شدن هوا. همچنین در برابر خستگی حرکتی مقاومت بیشتری دارد، و این گزینه ای مناسب برای مناطقی است که حرکت خاک ممکن است نگران کننده باشد.

۲ – وزن کم

– وزن سبک و انعطاف پذیر برای حمل و نقل ، نصب و نصب آسان تر و مقرون به صرفه
– تجهیزات سبک تری نسبت به مواد فلزی برای کار و نصب مورد نیاز است
– می تواند برای طیف متنوعی از برنامه ها استفاده شود
– ضد خوردگی ، مقاوم در برابر مواد شیمیایی
– دوام بالا

۳ – مقاومت شیمیایی

از پلی اتیلن می توان در دمای پایین و بدون خطر خرابی شکننده استفاده کرد. بنابراین، یک کاربرد عمده برای برخی فرمولاسیون های لوله کشی پلی اتیلن، برای کاربردهای انتقال حرارت در دمای پایین مانند گرمایش کف تابشی، ذوب برف، تفرجگاه ها و لوله کشی پمپ حرارت زمین گرمایی است.

۴ – طول عمر بالا

لوله های پلی اتیلن برای یک عمر طولانی (بیش از ۱۰۰ سال) در زیرساخت های زیرزمینی طراحی شده اند. نصب لوله در زمین معمولاً گرانترین قسمت عملیات است (معمولاً ۸۵ تا ۹۰٪ هزینه های پروژه) ، بنابراین عمر طولانی و دوام لوله گذاری پلی اتیلن ، نیاز به تعویض منظم لوله ها را در طول کار آنها برطرف می کند.
لوله کشی ساخته شده از پلی اتیلن یک راه حل مقرون به صرفه برای طیف گسترده ای از چالش های لوله کشی در کاربردهای معدن، صنعتی، مکانیکی، دریایی و کشاورزی است.
برای کاربردهای دریایی روی زمین، سطح، مدفون، لغزش، شناور و زیر سطح آزمایش شده و اثبات شده است.

۵ – مقاومت کلی

لوله تأمین آب پلی اتیلن محصول جایگزینی لوله فولادی سنتی و لوله آب آشامیدنی پلی وینیل کلراید است. این لوله دارای دیواره داخلی صاف، مقاومت اصطکاکی کم، مقاومت در برابر درجه حرارت پایین، مقاومت در برابر خوردگی، ایمنی و سلامتی، انعطاف پذیری خوب و سایر ویژگی های عالی است. علاوه بر این، این محصول دارای وزن سبک، نصب آسان، کنترل ، اتصال، ساخت و ساز راحت و قابل اعتماد، عمر طولانی بیش از ۵۰ سال است. لوله ی پلی اتیلن در دمای بیش از ۴۰ درجه ، حمل و نقل عمومی آب و حمل و نقل آب آشامیدنی استفاده می شود ، که عمدتا در تأمین آب دفن شده شهرداری ، تأمین آب ساخت و ساز، آبیاری زمین های کشاورزی، محوطه های مسکونی، سیستم های تأمین آب دفن شده گیاه استفاده می شود.

انواع لوله های پلی اتیلن:

لوله پلی اتیلن به انواع مختلفی تقسیم می شود که می توان آنها را به لوله های آبرسانی ، لوله گاز ، لوله معدن ، لوله فاضلاب و لوله نخ متقاطع بدون حفاری تقسیم کرد. با توجه به مواد اولیه می توان به HDPE ,LDPE, LLDPE, تقسیم کرد.

لوله پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) در کجا مورد استفاده قرار می گیرد:

– پسماند های خطرناک
– آب قابل شرب
– گازهای فشرده
– مواد شیمیایی
– فاضلاب
– دوغاب

مطالب مفید دیگر:

مزایا و معایب سیستم‌های آبیاری قطره‌ای زیرزمینی – بهترین راهنمای فنی و کاربردی لوله های پلی اتیلن – لیست قیمت لوله پلی اتیلن – روش‌های آبیاری بام سبز یا روف گاردن – قیمت لوله

بیشتر بخوانید !
شیرآلات آبیاری