چه نوع آبیاری را برای زمین خود انتخاب کنیم؟
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

چه نوع آبیاری را برای زمین خود انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از آبیاری زمین‌های کشاورزی و باغ و گلخانه می‌شود سخن از روش‌های مختلفی به میان می‌آید
نابر اعلام سناپالیز، از بهره‌بردن از روش‌های سنتی گرفته تا روش‌های مدرنی مانند آبیاری قطره‌ای، قطره چکان کشاورزی و آبپاش. هر کدام از این روش‌ها در جای خود می‌توانند موثر باشند؛ ولی نکته مهمی که وجود دارد این است که باید دل از روش‌های سنتی کند و به سمت استفاده از روش‌های مدرن رفت. یکی از بهترین روش‌هایی که شما می‌توانید برای آبیاری از آن بهره ببرید، استفاده از انواع مختلف آبپاش‌هاست. در این متن قصد داریم این روش جدید برای آبیاری کردن را بررسی کرده و مزیت‌های آن را برای شما بیان کنیم. همراه ما باشید.

نگاهی به آبیاری زمین کشاورزی به روش آبپاش

استفاده از آبپاش برای آبیاری زمان زیادیست که مرسوم است اما با این حال یک روش مدرن برای آبیاری محسوب می‌شود. با استفاده از این روش شما می‌توانید از گل‌های موجود در گلخانه خود گرفته تا چمن حیاط خانه و زمین‌های کشاورزی را آبیاری کنید. آبپاش به این دلیل بسیار پرکاربرد است که انوع مختلفی از آن برای کاربردهای متنوع وجود دارد؛ همچنین قیمت‌های مختلف. پس باید قبل از خرید آبپاش بارانی انواع مختلف آن را دانسته و براساس نیاز خود آبپاش را خریداری کنید.

چند نوع آبپاش داریم؟

در واقع می‌توان آبپاش‌ها را به دو نوع مختلف تقسیم‌بندی کرد. یک نوع برای مصارف خانگی و یک نوع برای زمین‌های متوسط تا بزرگ. نوع اول این آبپاش‌ها همان آبپاش‌های دستی هستند که برای آبیاری گل‌های موجود در حیاط و یا داخل خانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم. قیمت خرید این نوع بسیار کم بوده و برای افرادی که چند گل در خانه و یا بالکن خانه خود دارند بسیار مناسب است. این نوع به ۳ دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند.

آبپاش دستی باغچه : برای باغچه مناسب است. این نوع آبپاش معمولا از جنس پلاستیک بوده و حدود ۱۰ تا ۲۰ لیتر نیز گنجاش دارند.

آبپاش دستی بالکن : برای گل‌های بالکن خانه مناسب است. این آبپاش ۵ لیتری بوده و دهانه آن نیز کمی کوچکتر و درازتر است و به راحتی می‌توان آن را در بالکن مورد استفاده قرار داد.

آبپاش خانگی : برای گل‌های داخل خانه می‌توان از آن استفاده کرد. این مدل آبپاش نیز ۲.۵ لیتری خواهد بود. از این نوع آبپاش برای آبیاری گیاهان اتاق‌ها، اتاق‌نشیمن و آشپزخانه استفاده می‌شود.

نوع دوم آبپاش‌ها، آبپاش‎‌های مدرن‌تر هستند که برای زمین‌های بزرگ به کار می‌روند. از چمن زمین و حیاط خانه گرفته تا زمین‌های بزرگ کشاورزی، باغ و …؛ این مدل آبپاش‌ها هم در دسته‌بندی‌های متفاوتی قرار دارند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

آبپاش نوسانی : اگر زمینی به شکل مربع و یا مستطیل دارید حتما این نوع آبپاش را خریداری نمایید. برای زمین‌هایی به غیر این اشکال این مدل مناسب نیست.

آبپاش بارانی : از آبپاش بارانی در پارک‌های مختلف که زمین شکل خاصی ندارد استفاده می‌کنند. اگر زمین چمن را می‌خواهید آبیاری کنید این بهترین مدل برای شما است.

آبپاش خودکار : این مدل مانند یک سیستم آبیاری قطره‌ای عمل می‌کند ولی هزینه بسیار پایین‌تری نسبت به پیاده‌سازی مدل آبیاری قطره‌ای دارد ولی برای زمین با تعداد درخت بالا مناسب نیست.

بیشتر بخوانید !
کاربرد لوله‌های پلی‌اتیلن چیست؟

با انواع مختلف آبپاش برای آبیاری زمین‌های مختلف و ویژگی‌های هرکدام آشنا شدید. حال شما نیز می‌توانید به راحتی آبپاش مورد نظر خود برای آبیاری را انتخاب کرده و خریداری کنید. برای خرید آبپاش می‌توانید به سایت شرکت سناپالیز به آدرس www.Sanapaliz.com مراجعه کنید.

سناپالیز این امکان را برای شما فرآهم کرده که بتوانید آبپاش مورد نظر خود را به راحتی و به صورت آنلاین خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید. همچنین شما می‌توانید پیش از خرید با مشاوران این شرکت به صورت رایگان تماس گرفته و از مشاوره‌های تخصصی آن‌ها نیز استفاده کنید تا بهترین محصول را انتخاب کرده و خریداری کنید. ممنون که با این متن نیز همراه ما بودید.

مطالب مفید دیگر :

مزایای لوله های پلی اتیلن – لوازم آبیاری – طبقه‌بندی سیستم‌ های آبیاری بارانی بر اساس کاربرد کشاورزی – تاثیر آبیاری بر رشد گیاهان – سامانه های نوین آبیاری، آبیاری هوشمند چیست؟