شیر توپی پلیمری
شیر توپی پلیمری
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

شیر توپی پلیمری

 شیر توپی یکی از پرکاربردترین انواع شیرهای صنعتی می‌باشد. شیر توپی پلیمری از پی وی سی ساخته شده که مقاوم به ضربه بوده و دارای خواص مکانیکی بسیار زیادی است. کیفیت این شیرآلات بسیار بالاتر از نمونه های مشابه وارداتی است.

این نوع شیر دارای دسته طراحی شده و مقاوم جهت جلوگیری از شکست در اثر ضربه است. تمامی شیرهای تولیدی قبل از ارسال به بازار در کارخانه تست عملکردی و هیدرواستاتیک می‌شوند.

شیر توپی پلیمری بدون شک یکی از پر استفاده ترین لوازم آبیاری و آبرسانی است. همانطور که مشخص است وظیفه ی شیر توپی ، قطع و وصل جریان آب است. در هر سیستم آبیاری و آبرسانی ، شما نیاز پیدا میکنید تا از این شیر ها استفاده کنید. جنس این شیر ها از پلیمر است . این موضوع به مقاومت و مستحکم بودن شیر کمک میکند. همچنین میشود از ویژگی های این محصول به مقاوم بودن در برابر سموم شیمیایی اشاره کرد. توصیه میکنم اگر شما هم میخواهید تا از سیستم آبیاری و آبرسانی تان بعنوان سیستم سمپاشی استفاده کنید، حتما از این شیر ها استفاده کنید.

انواع شیرآلات توپی پلیمری

شیر توپی پلیمری ۲۰

شیر توپی پلیمری ۲۵

شیر توپی پلیمری ۳۲

شیر توپی پلیمری ۴۰

شیر توپی پلیمری ۵۰

شیر توپی پلیمری ۶۳

شیر توپی پلیمری ۷۵

شیر توپی پلیمری ۹۰

شیر توپی پلیمری ۱۱۰

طریقه ی عملکرد شیر توپی پلیمری

استفاده از شیر های توپی بسیار ساده است. برای استفاده فقط کافیست تا با استفاده از رزوه های مادگی که در دو طرف شیر قرار دارد ، آنرا در مسیر جریان آب قرار دهید. بعد از آن میتوانید هر موقع که لازم داستید جریان آب را باز یا بسته کنید. در داخل هرکدام از شیر ها ، جسمی کروی تعبیه شده است که با چرخش دسته ، میتواند جلوی عبور آب را ببندد و مسیر را آب بندی کند.

برخی از مزایای شیر توپی پلیمری به شرح زیر است :

عمل کردن در نسبت یک به چهارم بسته بودن و باز بودن مجرای توپی

یکپارچه بودن قطعات آن و عدم نیاز به روانکاری

گشتاور پایین مورد نیاز جهت باز و بسته کردن

قیمت پایین تر نسبت به سایر شیر ها

عمل کردن سریع در باز و بسته شدن

نصب و بهره برداری آسان

تغییر سریع جهت جریان

ساختمان فشرده

وزن کم

پلی تهران در سایر سایت ها :

لوله : بانک اطلاعات صنعت لوله، اتصالات و شیرآلات

فروشگاه لوله : فروشگاه لوله، اتصالات و شیرآلات

شادآباد : بازار لوله، اتصالات و شیرآلات شادآباد

مطالب مفید دیگر :

تاریخچه مواد PE100آبیاری زیر سطحی چیست؟مزایای لوله های پلی اتیلنلیست قیمت اتصالات پلی اتیلنکاربرد لوله های پلی اتیلن در ساختمان

بیشتر بخوانید !
مستربچ چیست؟